Названі додатки, які можуть знадобитися в умовах війни

Експерти назвали мобільні додатки, які можуть стати в потрібними українцям в умовах ведення бойових дій. У добірку увійшли п’ять аплетів, які можна завантажити на Google Play.

ТОПО

Ця програма розроблена для професійних військовослужбовців. Її можна використовувати для орієнтування на місцевості в умовах відсутності підключення до мережі, вирішення топогеодезичних завдань та нанесення тактичних знаків.

Крім цього, аплет дозволить розраховувати дальність, кут та висоти за допомогою формули тисячних, координати цілей та засічки. Її розробником є ​​компанія UkropSoft, яка має українську реєстрацію.

«Тактична карта»

Цей аплет дозволяє отримати доступ до найточнішої карти, яку тільки можна знайти на Android-смартфонах. Він спирається на показання датчиків GALILEO та GPS. У програмі є інтегрований компас.

Користувачам доступні п’ять типів картки (Нічний режим, Супутник, Місцевість, Дорога та Гібрид).

GPS Waypoint Finder

Програма призначена для визначення відстані до дорожньої точки на підставі даних, отриманих від акселерометра, датчика магнітного поля та GPS-датчика. Для отримання точних даних компас рекомендується відкалібрувати.

Додаток перетворює показання датчика магнітного поля на горизонтальну площину за допомогою показань акселерометра. До речі, він здатен визначати не тільки відстань до дорожньої точки, а й напрямок.

MilGPS

Цей аплет є преміальним навігатором, який від самого початку розроблявся для військовослужбовців. Для відображення розташування він спирається на дані USNG та MGRS.

Для відображення розташування сигнал мобільного зв’язку програмі не потрібний. Її можна використовувати для створення необмеженої кількості дорожніх точок з метою подальшого переміщення ними

АТАК

Розробником цієї програми є Пентагон. У США вона використовується не лише військовими, а й поліцейськими, чиновниками тощо. Спочатку АТАК призначався для бійців Сил спеціальних операцій.

Аплет можна використовувати для картографування, передачі тексту та медіаконтенту зашифрованими каналами, спільного використання тощо.