Волію миру

В США, у Фонді генерала Костюшко, соратника Вашингтона у боротьбі за демократію, відкрилась виставка українських митців «VOLO PACEM” (“Волію миру») – маніфест підтримки визвольної боротьби України.

5 травня 2023 року в Нью-Йорку, на Мангеттені, у Фонді Костюшко відкрилась виставка двох знаних у світі львів"ян: Олега Денисенка – володаря понад 30 мистецьких нагород, українського художника, сенатора Римської академії сучасних мистецтв, і Олександра Денисенка – кінорежисера, лауреата понад 30 міжнародних нагород та арт-візіонера.

Олег та Олександр Денисенко
Олег та Олександр Денисенко

Батько та син вкотре представили у світовому центрі культури, створений ними новий вид мистецтва  – «гесографію», що є інноваційним поєднанням прийомів скульптури, гравюри та живопису. На гесографію видано патент на винахід, що свідчить про знаковість події для світу мистецтва, адже гесографія є внеском українського мистецтва у розвиток світового.

Експозиція «Волію миру» це сучасний український епос про одвічну боротьбу добра зі злом. Нью-йоркська публіка відчитує сюжети картин як алегорії боротьби України проти російського агресора, адже ця війна це не просто війна в Україні, це війна світла і темряви. 

«Це наша друга виставка на Мангеттені цього року, і місце її проведення символічне, адже об"єднує Україну, Польщу та США. 

Фонд Костюшко заснований напередодні залучення генерала Костюшка до американської визвольної справи. А наша виставка відбувається майже на річницю залучення Польщі та США у нашу визвольну боротьбу.

Сьогодні виклики зросли, адже повномасштабна війна триває більше року, й у світі, що раз менше говорять про Україну. Щоденні бомбардування росією України для світу можуть виглядати так само, але для нас це щоденно новий жах.

Тому значною частиною нашої роботи є благодійний складник: підтримка ЗСУ і підтримка освіти. Нам потрібне військо, щоб відстояти нашу свободу, і нам потрібна освіта, адже від освіти і культури залежать наші вибори, якість нашого життя, як і те, наскільки швидко нам вдасться перемогти у цій війні, і не допустити наступних.

Девіз нашої виставки – «VOLO PACEM – волію миру», натякає на одвічну істину: «Волієш миру – готуйся до війни». Миролюбність – це вміння відстоювати свої цінності. Українці – миролюбна нація, але завжди готова відстояти свою свободу. 

Щоб протистояти злу, добро має бути добре озброєним – як танками так й розумом. За що велика подяка Польщі та США», – Олександр Денисенко.

Олег та Олександр Денисенки долучились до збору коштів для програми «Help Ukraine Now» Kosciuszko Foundation, яка вже зібрала понад $1,7млн. для надання гуманітарної допомоги –  підтримки освіти та дітей в Україні.

Частина коштів зібраних під час виставки, також буде передано до UCU Humanitarian aid Українського католицького університету. Спільно з Університетом, який на сьогодні залучив понад 6 мільйонів доларів для подолання гуманітарної кризи в Україні, митці діють на культурному фронті, підтримуючи благодійні аукціони для наближення перемоги над російськими окупантами.

На виставці також представлені перші у світі мобільні картини AETHER – мистецьке вбрання для iPhone. Митці створюють їх вручну, і вони є такими ж витворами мистецтва, що й картини на стінах галереї. «Ми прагнемо, повернути високе мистецтво у буденне життя, щоб мистецтво було завжди з нами, як це було від давніх часів до епохи Ренесансу.» — коментує Олександр Денисенко.  

Виставка відбувається у штаб-квартирі фонду Костюшко, на Манхеттені, навпроти Центрального парку (ріг 5th Ave і Е 65th), і триватиме до 4 серпня. 

Це друга спільна виставка Денисенків у Нью-Йорку. Перша відбулась у травні 2022, в Українському Інституті Америки, на Манхеттені. Виставку анонсував The New York Times, сповістивши світ про мистецький винахід Денисенків.

Довідка про митців:

Олег Денисенко – український художник, що здобув світове визнання. Володар понад 30 міжнародних нагород. Дійсний член Академічного сенату Римської академії сучасних мистецтв. Суть генія Олега Денисенка в ре-комбінуванні класичних тем, великій увазі до деталей, скрупульозності виконання та винайденні нових технік художнього виразу.

Твори Олега Денисенка є в колекціях Королівського Палацу у Стокгольмі, Королівській академії у Лондоні, будинку Альбрехта Дюрера у Нюрнберзі, культових музеях світу, публічних та приватних колекціях.

Олександр Денисенко – кінорежисер, арт-візіонер, співавтор гесографії. Олександр лауреат 30+ міжнародних нагород; учень і асистент володаря «Оскара» – Анджея Вайди.Олександр своїми проектами прагне кинути виклик статусу кво. Фільм Олександра Wonderwall, який здобув гучне світове визнання, переосмислює тему Чорнобиля з емоційно нової точки зору – без стереотипного домінування страху й тривоги. Опираючись на свій творчий досвід Олександр втілює свої ідеали, творячи візію стилю життя, де Ви проявляєте себе через мистецтво: прочитуючи мудрість століть – спрямовуєте хід сучасності.

https://www.antiqvitas-nova.art/