УКРАЇНСЬКИЙ ГОЛОС У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ

ОЛЕГ ТА ОЛЕКСАНДР ДЕНИСЕНКИ З МАЙСТЕР-КЛАСАМИ У КОРОЛІВСЬКІЙ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ АНТВЕРПЕНА

Березень 2024, Королівська академія мистецтв Антверпена, осередок європейських художніх традиції та іновацій. Там, де колись творили Рубенс і Ван Дейк, два українських митця, Олег та Олександр Денисенки, навчають гесографії – мистецтва винайденому в Україні.

Олег, сенатор Римської академії сучасних мистецтв, володар 40 нагород. Олександр, кінорежисер, лауреат 30 міжнародних нагород та арт-візіонер. Разом вони – неперевершений дует, який підкорює світ новим видом мистецтва – гесографією.

Гесографія, мистецтво народжене в Україні, стало відкриттям для багатьох. Це український винахід, втілений в унікальному поєднанні скульптури, гравюри та живопису. На майстер-класах Денисенки ділилися інновацією з викладачами та студентами академії, допомагаючи їм у пошуках власного мистецького голосу. Кожен з них мав нагоду спробувати себе в новаторському мистецтві, створивши власні твори під керівництвом українських майстрів.

Олег Денисенко 
Олег Денисенко 

Проте сьогодні, майстер-класи в Антверпені були більше, ніж просто навчанням. Війна змусила Денисенків переосмислити свою творчість та працю і присвятити її темі визволення України. Їхня робота перетворилась на заклик до протистояння російській агресії, адже мистецтво — це потужна зброя в боротьбі за свободу.

«Сьогодні ми маємо честь виставлятися тут, в Антверпені», – говорить Олег. «Це місто символічне для нас, адже історія його окупації та визволення нагадує нам про цінність незалежності, волі, яка резонує з нашою власною боротьбою в Україні».

«Справжнім мистецтвом є вміння пережити часи війни, але не просто пережити,» – зазначив Олександр, – «а бути активним, діяти, робити те, що можеш, тим, чим можеш, там, де ти є. І найкраще, що може зробити митець, – це продовжувати творити, бути голосом правди, голосом свободи, промовляти своїм мистецтвом до світу.» Це заклик до дії, нагадування про те, що кожен може докластись до перемоги над агресором.

роботи студентів 
роботи студентів 

Під час майстер-класів, Денисенки відкрили виставку «Волію миру» у найстарішій у Європі галереї естампу Épreuve d'artist. Вони не просто поділилися своїм мистецтвом; вони створили простір для діалогу, розуміння та співчуття. Ця виставка стала маніфестом українського духу, солідарності та непереможності. Вона показала, що за кожним твором стоїть історія, що за кожною лінією – життя, а за кожним кольором – надія.

«Ми ділимося нашою історією та мистецтвом гесографії, викликами, які принесла нам війна, і найголовніше – свідчимо, що Україна – це сучасна країна з розвиненою культурою, яка вносить свій внесок у розвиток світу у різноманітних царинах», – підсумував Олег. Нагадаємо, що раніше виставка «Волію Миру» вже двічі з успіхом проходила в Нью-Йорку та Люксембурзі, а світову прем"єру гесографії анонсував The New York Times. 

Для Денисенків важливою є і практична частина – тому частина коштів, зібраних на вставці, буде спрямована на підтримку визвольної боротьби України.

Творчість Олега та Олександра Денисенків – це не просто мистецтво. Це голос України, який звучить у світі, закликаючи до справедливості, перемоги та свободи.

Відвідайте виставку! Вона триватиме до 7 квітня за адресою: Épreuve d'artist, Oudekerkstraat 64, Антверпен, Бельгія.