УКРАЇНСЬКИЙ ГОЛОС У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ: ОЛЕГ ТА ОЛЕКСАНДР ДЕНИСЕНКИ З МАЙСТЕР-КЛАСАМИ У КОРОЛІВСЬКІЙ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ АНТВЕРПЕНА

Березень 2024, Королівська академія мистецтв Антверпена, осередок європейських художніх традиції та іновацій. Там, де колись творили Рубенс і Ван Дейк, два українських митця, Олег та Олександр Денисенки, навчають гесографії – мистецтва винайденому в Україні.

Олег, сенатор Римської академії сучасних мистецтв, володар 40 нагород. Олександр, кінорежисер, лауреат 30 міжнародних нагород та арт-візіонер. Разом вони – неперевершений дует, який підкорює світ новим видом мистецтва – гесографією.

Олег Денисенко 
Олег Денисенко 

Гесографія, мистецтво народжене в Україні, стало відкриттям для багатьох. Це український винахід, втілений в унікальному поєднанні скульптури, гравюри та живопису. На майстер-класах Денисенки ділилися інновацією з викладачами та студентами академії, допомагаючи їм у пошуках власного мистецького голосу. Кожен з них мав нагоду спробувати себе в новаторському мистецтві, створивши власні твори під керівництвом українських майстрів.

Проте сьогодні, майстер-класи в Антверпені були більше, ніж просто навчанням. Війна змусила Денисенків переосмислити свою творчість та працю і присвятити її темі визволення України. Їхня робота перетворилась на заклик до протистояння російській агресії, адже мистецтво — це потужна зброя в боротьбі за свободу.

«Сьогодні ми маємо честь виставлятися тут, в Антверпені», – говорить Олег. «Це місто символічне для нас, адже історія його окупації та визволення нагадує нам про цінність незалежності, волі, яка резонує з нашою власною боротьбою в Україні».

«Справжнім мистецтвом є вміння пережити часи війни, але не просто пережити,» – зазначив Олександр, – «а бути активним, діяти, робити те, що можеш, тим, чим можеш, там, де ти є. І найкраще, що може зробити митець, – це продовжувати творити, бути голосом правди, голосом свободи, промовляти своїм мистецтвом до світу.» Це заклик до дії, нагадування про те, що кожен може докластись до перемоги над агресором.

Під час майстер-класів, Денисенки відкрили виставку «Волію миру» у найстарішій у Європі галереї естампу Épreuve d'artist. Вони не просто поділилися своїм мистецтвом; вони створили простір для діалогу, розуміння та співчуття. Ця виставка стала маніфестом українського духу, солідарності та непереможності. Вона показала, що за кожним твором стоїть історія, що за кожною лінією – життя, а за кожним кольором – надія.

«Ми ділимося нашою історією та мистецтвом гесографії, викликами, які принесла нам війна, і найголовніше – свідчимо, що Україна – це сучасна країна з розвиненою культурою, яка вносить свій внесок у розвиток світу у різноманітних царинах», – підсумував Олег. Нагадаємо, що раніше виставка «Волію Миру» вже двічі з успіхом проходила в Нью-Йорку та Люксембурзі, а світову прем"єру гесографії анонсував The New York Times. 

Для Денисенків важливою є і практична частина – тому частина коштів, зібраних на вставці, буде спрямована на підтримку визвольної боротьби України.

Творчість Олега та Олександра Денисенків – це не просто мистецтво. Це голос України, який звучить у світі, закликаючи до справедливості, перемоги та свободи.

Відвідайте виставку! Вона триватиме до 7 квітня за адресою: Épreuve d'artist, Oudekerkstraat 64, Антверпен, Бельгія.