«Анна та її тварини» в Сан-Франциско

Українська художниця Анна Веререщака (Анна Верікі) відкрила персональну виставку «Анна та її тварини». Анна вже мала персональні проєкти в Україні і наразі це її перший персональний проєкт в Сполучених Штатах.

Відкриття виставки відбулось в Сан-Франциско, 6 квітня в галереї «RYAN GRAFF CONTENPORARY». Виставка триватиме з 6 квітня по 27 квітня. 

10% від кожного проданого твору буде передано на допомогу Українській армії. А саме на Благодійний фонд «Інтернаціональний легіон допомоги»

На виставці «Анна та її тварини» ми стикаємося з переконливим злиттям тваринного аспекту, людської форми та елементів наївності в яскравих відтінках червоного. Роботи Анни заглиблюються в тему первинності. Художниця працює з базовими, простими емоціями, з тим що в нас закладено з самого початку— те, що непідробне складнощами обставин. Для Веріки ця первинність є темою, яку можна чітко розділити на чорне і біле. Основним для творчості Анни є використання образів тварин, які для неї символізують щирість та первинну наївність, тоді як зображення її власного тіла служить втіленням відкритості та чутливості. Верікі підкреслює, що її саморепрезентація виходить далеко за межі простого портрета; оголеність для неї функціонує як буквальна, так і метафорична мова, за допомогою якої, вона стає блище до глядача.

У своєму ретельно продуманому виконанні Верікі використовує монохромну палітру, використовуючи різкі контрасти, щоб підкреслити свою розповідь, акцентуючи увагу яскравими штрихами червоного кольору та елементами графіки.

Роботи Анни наповнені експресивністю. Яскраві червоні відтінки, які вона використовує, посилюють інтенсивність її візуального наративу та підкреслюють суть її роботи. 

Анна зазначає про виставку: «Для мене це дуже цінна можливість представити своє мистецтво в Сполучених Штатах, як особисто, так і для української культури. Зараз Україна переживає важливий і складний період і як для представника культури, мені важливо показувати і говорити про це, тому в експозицію увійшли полотна присвячені цій темі.

Кожен персоналий проект дуже відповідальний для художника, тому що ти представляєш всього себе. Ти робиш зріз свого життя, вбираєш час і обставини і показуєш це публіці. Я вважаю, що цей конкретний проект відображає один із найважливіших періодів у моєму житті, і мій автопортрет «Я Анна» на цій виставці є певною фіксацією мене в цей важливий час».

Верещака Анна, псевдонім художниці Анна Верікі. Анна народилася в місті Чернігів, Україна. Зараз живе і працює в Києві. Роботи створені переважно на полотні, мисткиня працює в різних медіа, переважно живопис та графіка. Наразі Анна працює з галереєю сучасного мистецтва Раяна Графа в Сан-Франциско, США. Анна також співпрацює з Фондом Козицького «Ми і світ». Твори знаходяться в державному зібранні України у фонді Національної картинної галереї. Також у Фонді Козицького «Ми і Світ», Україна. Картини Анни знаходяться в приватних колекціях України, США, Польщі, Чехії, Іспанії, Португалії, Австрії і Швейцарії.