Виставка демонструє наслідки знищення середовища життя, змін клімату, забруднення та руйнівні наслідки війни. Митці використовують іржаві глобуси, тіла вбитих бджіл, землю з рідних земель та міфологічні істоти, щоб розкрити тему Голоценового вимирання та епоху панування людини, яка знаменується не лише безпрецедентним прогресом, але й руйнівною силою.
Екологічна криза та байдужість до неї з боку людства. Цей проєкт досліджує складну тему екологічної кризи та людську схильність ігнорувати небезпечні сигнали. Використовуючи іржаві глобуси автор створює багатовимірний простір, який змушує глядача задуматися над наслідками шостого вимирання. Проєкт має на меті підвищити обізнаність про шосте вимирання та його вплив на планету. Змусити людей задуматися про наслідки наших дій для навколишнього середовища. Надихнути людей на вжиття заходів для захисту біологічного різноманіття.
Проект — зібрання художньо осмислених «артефактів», замальовок та описів міфологічних видів істот, які ніколи не стали/стануть результатом еволюції. Згідно теорії дерева подій зникнення певних класів організмів є коренем дерева подій, тобто веде до нового повороту в еволюції видів, що виключає появу міріад нових створінь. Розвиток життя на землі є процес безперервної появи та зникнення видів. Людська діяльність сьогодні – це основна причина зникнення видів, а отже створює нову реальність, в якій як немає видів, що постраждали напряму від людської діяльності, так немає форм життя, що могли розвинутись від зниклих істот в процесі натуральної еволюції в майбутньому.
Цей проєкт є відображенням глибокої співзалежності між людством та природою, а також наслідків війни, яка триває в Україні. Мисткиня має на меті розкрити тему Голоценового вимирання, яке є одним з найбільш значних масових вимирань видів в історії Землі, що протікає в даний час. Це вимирання збігається з сучасною епохою голоцену і є результатом людської діяльності, охоплюючи різноманітні види рослин і тварин.
Кураторка проєкту Євгенія Григор’ян