Поза стандартами Playboy: спецпроект про війну →

Проти цензури «Гаррі Поттера»: Джон Стюарт заперечує, що звинуватив Роулінг у антисемітизмі

Американський актор, комік та письменник Джон Стюарт сказав, що не звинувачував Джоан Роулінг в антисемітизмі. Свою позицію він висловив у ролику, який опублікував у Twitter.

Джон Стюарт
Джон Стюарт

«Дозвольте мені сказати чітко та ясно: «Доброго дня, мене звуть Джон Стюарт. Я не думаю, що Дж.К.Роулінг антисемітка. Я не думаю, що фільми про Гаррі Поттера антисемітські», — заявив він.

В одному з випусків свого подкасту Стюарт заявив, що гобліни з Гаррі Поттера схожі на карикатури євреїв, але мало хто це усвідомлює. 

Подібність між гоблінами у франшизі та карикатурними образами євреїв помічали і раніше. Ось що в жовтні 2020 року на шоу Saturday Night Live сказав актор Піт Девідсон: 

«Я почав думати про фантастичний світ, який Роулінг створила. Ліси контролюються кентаврами, школами керують чарівники та примари. Але хто ж контролює банки? Євреї, звісно! Маленькі великоносі євреї-гобліни».

У ролику Стюарт сказав, що «немає розумної людини, яка подивилася б її і не побачила в ній веселої бесіди між колегами та приятелями».

Комік додав, що новинні агенції «навалилися на цю смішну нісенітницю поза контекстом», і він не хотів, щоб франшиза піддавалася будь-якій цензурі.