Доторкнись до мене

Чому в чоловічому салоні СABINET Barbiere ще в 2020 році масаж під час процедур став обов'язковим кроком до психічного здоров'я гостей і як стимулювати вироблення окситоцину «гормону кохання» в постійному стресі?

Єлізавета Даль  — засновниця приватного чоловічого салону в самому центрі Києва СABINET Barbiere, ділиться простими порадами щодо вкрай важливої теми.  

«Звісно все в нашій голові, щоб зрозуміти, яким чином масаж впливає на настрій та самопочуття, згадаємо які гормони та нейромедіатори знаходяться саме в голові та регулюють наш стан. Серотонин, дофамин, окситоцин, кортизол, адреналін и норадреналін – що відповідають за адаптацію організму до стресу. Масаж підвищує концентрацію дельта-хвиль. Їхня висока концентрація спостерігається в найглибших фазах сну. Це ще одна причина, через яку масаж викликає почуття розслаблення».

Одним з перших досліджень тактильного голоду став експеримент 1959 року, проведений американським психологом Гаррі Харлоу. Він ввів поняття «комфорт від контакту», довівши, що дитина від матері потребує не тільки їжі, але і дотику. Новітні дослідження показують, що дотик не тільки приємний для більшості, але і є засобом переконання і мотивації.  

У людей, які відчувають тактильний голод, підвищується рівень тривожності, посилюється схильність до депресій, проблем зі сном. 

Зниження тілесних контактів почалося задовго до пандемії. У сучасному світі сім’ї стали менші, значно збільшився потік інформації (зросло спілкування з гаджетами), люди стали більш ізольовані один від одного. Змінилися і соціальні норми. Якщо взяти кого-небудь за руку або поплескати по плечу, це може бути сприйнято як порушення особистого простору. 

Еволюційно людина — істота соціальна: організація в спільнотах давала шанси на виживання. Тому наш мозок сприймає дотик як знак того, що ми не самотні, а значить, ми в безпеці. Під час таких контактів сигнали подаються від рецепторів, розташованих під шкірою, до блукаючого нерва, який з"єднує головний мозок з усіма іншими органами. Підвищення його тонусу уповільнює роботу нервової системи і активізує відразу кілька корисних реакцій в організмі. Допомагаючі організму виробляти гормони антидепресанти, організм активніше виробляє гормон окситоцин -  подібний процес відбувається і під час сексу. Окситоцин сприяє почуттю довіри і прихильності, а також може уповільнити старіння

Ще одним важливим наслідком дотику є зниження кортизолу — гормону стресу. 

У пар, які мають більше тілесних контактів, фахівці з Цюріха зафіксували нижчий рівень кортизолу. Також стимулюється вироблення серотоніну і дофаміну — природних антидепресантів. Через дотик знижується частота серцевих скорочень і артеріальний тиск. В цілому зміна рівня гормонів в організмі дає відчуття умиротворення і спокою. 

Так, вчені з Оксфорда, Ноттінгема і Ліверпуля з«ясували, що повільне погладжування внутрішньої сторони передпліччя допомагає дітям легше переносити біль, а дорослим дарує відчуття турботи. Навіть визначили ідеальний темп для таких погладжувань: 3-5 сантиметрів в секунду. 

Фахівці з Лондона з«ясували, що ніжний дотик знижує відчуття самотності, навіть якщо він отримується від незнайомця. 

Саме з цією метою в 2004 році австралієць Хуан Манн вийшов на вулицю з табличкою «Вільні обійми». Так з"явився міжнародний рух, учасники якого пропонують обійняти незнайомців. 

https://www.youtube.com/watch?v=vr3x_RRJdd4   

Ділимось з вами декількома порадами як стимулювати вироблення окситоцину, якщо партнера немає поруч:

  1. Насолоджуйтесь масажем.  
  2. Вітайте людей обіймами. 
  3. Сходіть на манікюр або в перукарню. 
  4. Заводьте домашніх тварин.
  5. Доторкніться до приємних на дотик речей: пухнастої ковдри, філіжанки гарячого чаю. 
  6. Зробіть самомасаж, сюди можна віднести масажери для голови, спини та інші гаджети. 
  7. Рухайтеся якомога більше – ходьба стимулює рецептори на стопах.  
  8. Доторкніться до себе, після душу використайте лосьйон для тіла з вишуканим ароматом, наприклад апельсинів з Капрі – Аранча ді Капрі від Acqua di Pаrma. 

Відсутність дотику запускає «ланцюгову реакцію» і може привести до цілого каскаду негативних наслідків для здоров"я — від схильності до застуд, серцево-судинних захворювань і раку. Люди в такому стані частіше зловживають психоактивними речовинами. 

Наше тіло позитивно та цілющє реагує на дотики, а ми маємо в своєму розпорядженні багато найприємніших засобів боротьби з тактильним голодом.

CABINET Barbiere — приватний простір для чоловіків з унікальним сервісом тільки ОДНОЧАСНИХ послуг в ОДНОМУ кріслі.

Всього за 1 годину, під час стрижки, майстрині одночасно зроблять манікюр чи педикюр, догляд за обличчям, доповнюючи масажем, щоб ви могли повністю насолодитися відпочинком