Супутники Starlink «псують» знімки космосу і заважають моніторингу небезпечних астероїдів

Супутники Starlink компанії SpaceX заважають вченим робити якісні знімки космосу і можуть ускладнити вивчення потенційно небезпечних астероїдів. Таких висновків дійшли вчені в ході дослідження, пише WSJ.

WSJ
WSJ

Група вчених переглянула приблизно 300 тис. фотографій Паломарської обсерваторії у Південній Каліфорнії. На 5301 знімку вони виявили смуги відбитого сонячного світла, які залишали об"єкти, що швидко рухаються на навколоземній орбіті.

Ці дефекти створюють супутники Starlink, яких лише минулого місяця було запущено майже 150 одиниць. За майже два роки частка зіпсованих зображень збільшилася майже у 35 разів — з 0,5% наприкінці 2019 року до 18% у серпні 2021 року. Проте автори доповіді наголошують, що знімки не втрачають наукової цінності через смуги.

Астроном із Вашингтонського університету Ерік Беллм та представник NASA прокоментували дослідження. За їх словами, збільшення кількості супутників на орбіті перешкоджає знаходженню потенційно небезпечних астероїдів.

Starlink – це проект Ілона Маска, який націлений на роздачу інтернету за допомогою супутників по всьому світу, включаючи важкодоступні регіони.

Ми в FacebookInstagramз питань реклами.