Підліток із Техасу винайшов взуття, яке генерує енергію для заряджання телефону

Time написали про підлітка Ліно Марреро, якому 15 років. Хлопець винайшов технологію, як використовувати енергію від ходьби для роботи гаджетів. Він створив вкладиш у взуття, що генерує енергію для заряджання акумуляторів.

NowThis Kids
NowThis Kids

За підрахунками школяра, 12 хвилин ходьби дозволяють винаходу (назвав він його Kinetic Kickz) заряджати телефон на 10%. Йому вже вдалося затестити пристрій: взимку 2021 він успішно використовував його під час масових відключень електроенергії в Техасі.

Згодом Ліно доопрацював винахід, помістивши вкладиші всередину підошви для зручності. Більш того, оновлений пристрій накопичує енергію та спрямовує її у блок живлення USB для подальшого використання за потребою.

«Ніхто в моїй сімʼї не був інженером чи кимось у цьому роді. Тому я пішов у бібліотеку, заліз в інтернет і сам дізнався про пʼєзоелектричні диски та діодні мостові випрямлячі», — розповів Ліно.

До слова, це не єдиний винахід Ліно. Раніше він розробив «струнне кільце», що захищає пальці музикантів від мозолів при грі, а також довговічніше (читати, як екологічне) взуття зі змінними підошвами.