Канадські хіміки за допомогою ДНК створили найменшу антену в світі, яка можливо врятує не одне життя

Вчені з Монреалю створили з ДНК мініатюрну наноантену, яка передає інформацію про рух білкових молекул. Це стане новим методом вивчення структурних змін у білках.

Флуоресцентна наноантена схожа на рацію, яка може як отримувати, так і передавати радіохвилі. Залежно від руху білка, який наноантена вловлює, вона приймає світло одного кольору, або довжини хвилі. А потім передає світло іншого кольору, яке можуть відстежити вчені.

Вчені впевнені, що відкриття надасть безліч приголомшливих можливостей у біохімії та нанотехнологіях. Наприклад, вони були здатні зафіксувати в режимі реального часу процес взаємодії ферменту алкаліну фосфатазу з різними біологічними молекулами і білками. Цей фермент задіяний у безлічі захворювань, у тому числі у різноманітних ракових пухлинах та запаленні шлункового тракту.
Крім того, що цей метод допоможе вченим зрозуміти, як робота природних наномашин призводить до захворювання, завдяки йому можна також відкрити нові ліки.

Результати настільки вражаючими, що вчені хочуть створити стартап для монетизації свого відкриття. Більш того, вони зроблять цю наноантену доступною для інших дослідників і фармакологічної індустрії.